Koncert


Koncert samospevov: Gaja Sorč in Ana Pavlov Pervanje

24. julij 2023, ob 20:30
Mestni muzej Ljubljana


Imago Sloveniae in Glasbena matica Ljubljana

FESTIVAL POLETJE V LJUBLJANI

VEČER SAMOSPEVOV

Gaja Sorč, sopran
Vita Kovše, klavir

Ana Pavlov Pervanje, mezzosopran
Jan Pušnik, klavir

24. julij 2023, 20.30
Mestni muzej Ljubljana

Vstop je prost!

 

Spored

AMY BEACH (1867–1944)

Forgotten (Cora Fabbri, Op. 41, Nr. 3)
Sweetheart, sigh no more (Thomas Baliey Aldrich, Op. 14, Nr. 3)

CLARA SCHUMANN (1819–1896)

Liebeszauber (Emanuel Geibel, Sechs lieder, Op. 13, Nr. 3)
Ich stand in dunklen Träumen (Heinrich Heine, Sechs lieder, Op. 13, Nr. 1)
An einem lichten Morgen (Hermann Rollett, Sechs lieder, Op 23, Nr. 2)
Der Mond kommt still gegangen (Emanuel Geibel, Sechs lieder, Op. 13, Nr. 4)
Liebst du um Schönheit (Friedrich Rückert, Drei lieder, Op. 12, Nr. 2)

LILI BOULANGER (1893–1918)

Au pied de mon lit (Clairières dans le ciel, Nr. 5)

ALEKSANDRA NAUMOVSKI POTISK

Izgubljen (Ljudmila Prunk)
Moje hrepenenje (Dora Gruden)

 

LARA OPREŠNIK (1997)

Ocean (Lara Oprešnik)

LUCIJAN MARIJA ŠKERJANC (1900–1973)

Pisma V (Alojz Gradnik)
Pesem III (Pavel Karlin)

ANTONIN DVOŘAK (1841–1904)

Cigánské melodie / Ciganske pesmi, op. 55 (Adolf Heyduk):
Má píseň zas mi láskou zní / Moja pesem mi zopet zveni po ljubezni, št. 1
Kterak trojhranec můj / Oh, kako razkošen zven mojega triangla, št. 2
A les je tichý kolem kol / In gozd je tih vse okoli, št. 3
Když mne stará matka / Ko me je stara mati učila peti, št. 4
Struna naladĕna / Struna je uglašena, št. 5
Široké rukávy / Široke rokave, št. 6
Dejte klec jestřábu / Kragulju dajte kletko, št. 7

PETER ILJIČ ČAJKOVSKI (1840–1893)

Net, tolko tot, kto znal / Samo tisti, ki pozna hrepenenje, op. 6 (po Johannu W. von Goetheju priredil Lev A. Mej)
Otčego / Zakaj, op. 6 (po Heinrichu Heineju priredil Lev A. Mej)
Primirenje / Sprava, op. 25 (Nikolaj F. Ščerbina)


Sopranistka GAJA SORČ je študij petja zaključila na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Udeležila se je mnogih izobraževanj, trenutno pa se izobražuje pri Alenki Slokar Bajc. Kot solistka je sodelovala pri številnih projektih in z različnimi izvajalci (Moški pevski zbor ProVox, Goriški oktet, Partizanski pevski zbor, Simfonični orkester Domžale – Kamnik, pihalna godba Laško, Godalni kvartet NOVA in mnogimi drugimi). V okviru Akademije za glasbo je sodelovala pri mnogih projektih, med pomembnejšimi so vloga Papagene (Čarobna piščal, W. A. Mozart), vloga Flore (Obrat vijaka, B. Britten), Mini Opere in Mini Opere II. Debitirala je v vlogi Hmeljske princese v istoimenski opereti Radovana Gobca, odpela vlogo Julije v istoimenski operi Aleša Makovaca, vlogi Nelle in Laurette (Gianni Schicchi, G. Puccini) je odpela na prestižni Berlin opera academy, vlogi Minke in Tine pa v operi Hiša Usmiljenja Tomaža Sveteta. Je aktivna članica Slovenskega komornega glasbenega gledališča, in se udeležuje mnogih pevskih tekmovanj, tako doma kot v tujini.

ANA PAVLOV PERVANJE je študij petja zaključila na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Kot solistka je nastopila v operah Suor Angelica (G. Puccini),  Čarobna piščal (W. A. Mozart), Pod svobodnim soncem (T. Kobe), Obrat vijaka (B. Britten), Nesrečni ljubimec (I. Kocen), Jolanta (P. I. Čajkovski) in v džezoperi War and peace (L. Coryell). V letu 2017 je kot solistka sodelovala pri izvedbi Requiema Iverja Kleiveja. Kot dodatna zboristka je leta 2015 nastopila v operi Carmen (G. Bizet) v SNG Opera in balet Ljubljana in v operi Glumači (R. Leoncavallo) v gledališču Madlenianum v Beogradu. Koncertno je nastopala v Sloveniji, Srbiji, Črni Gori, na Nizozemskem in Poljskem. V času študija je prejela nekaj prvih nagrad na mednarodnem pevskem tekmovanju Lazar Jovanović v Beogradu, drugo nagrado na Tekmovanju mladih slovenskih glasbenikov in baletnih plesalcev (TEMSIG) in leta 2016 posebno nagrado za izvedbo dela slovenskega skladatelja. Leta 2022 je prejela tretjo nagrado na spevSLAM tekmovanju za pianiste, pevce in skladatelje kot tudi posebno nagrado in prvo nagrado na tekmovanju v Beogradu.

JAN PUŠNIK je leta 2022 zaključil magistrski študij klavirja na Akademiji za glasbo v Ljubljani pod mentorstvom Dubravke Tomšič Srebotnjak. Njegov prvi učitelj na tej ustanovi pa je bil Hinko Haas. Leta 2019/2020 se je izobraževal kot študent ERASMUS+ izmenjave v Krakowu pri Marianu Sobuli. Dodatno se je udeležil tudi mnogih mojstrskih tečajev pri priznanih profesorjih kot so László Baranyay, Aleksander Serdar, Oleg Marshev, Ruben Dalibaltayan, Đuro Tikvica in Julia Gubaidulina. Sodeloval je z več orkestri in komornimi zasedbami. Udeležil se je mednarodnih in državnih tekmovanj, med katerimi velja posebej izpostaviti mednarodno tekmovanje Tomaž Holmar 2017, na katerem je bil prvi v svoji kategoriji in je osvojil 2. nagrado. S komorno skupino Quartet Four Characters je prejel zlato plaketo in 1. nagrado na državnem tekmovanju TEMSIG 2018. Kot solist je izvedel Griegov klavirski koncert s Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija v Slovenski filharmoniji. Za to izvedbo je prejel študentsko Prešernovo nagrado Akademije za glasbo v Ljubljani.

Koncertni ciklus samospevov Glasbene matice Ljubljana finančno podpirata Mestna občina Ljubljana in Ministrstvo za kulturo Republike Slovenija.